WYDZIAŁ LEKARSKI
Zajęcia z neurologii
Blok zajęć trwa 3 tygodnie (od poniedziałku do piątku= 95 godzin). Seminaria odbywają się w formie kontaktowej w każdej z jednostek prowadzących zajęcia. Na platformie e-learningowej znajdują się konspekty seminariów obowiązujące wszystkich studentów niezależnie od miejsca odbywania zajęć, jak również materiały pomocnicze do nauki przedmiotu. Ćwiczenia - z wyjątkiem 1,5-2 dni w każdej grupie, kiedy zajęcia praktyczne prowadzone są w Centrum Symulacji Medycznych - odbywają się w Klinice Neurologicznej WUM ul. Banacha 1a, w Klinice Neurologii Szpitala Bielańskiego przy ul. Cegłowskiej 80 oraz w Klinice Neurologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego przy ul. Kondratowicza 8.
OBECNOŚĆ NA ZAJĘCIACH:
W czasie trwanie bloku zajęć student może mieć co najwyżej 1 usprawiedliwioną nieobecność.
- W przypadku 2 lub 3 usprawiedliwionych nieobecności student odrabia opuszczone dni zajęć z inną grupą i może zdawać kolokwium końcowe dopiero po odrobieniu nieobecności. W wyjątkowych sytuacjach dopuszcza się odrabianie tych zajęć w formie dokumentującej aktywność studenta.
- Nieusprawiedliwiona nieobecność lub więcej niż 3 usprawiedliwione nieobecności skutkują brakiem zaliczenia bloku zajęć.
- Zgodnie z regulaminem studiów (§19 pkt.11) uzupełnienie nieobecności musi nastąpić do końca danego semestru. Wyrównanie zaległości w terminie późniejszym wymaga zgody Dziekana.
KOLOKWIUM WSTĘPNE
- Kolokwium wstępne (pisemne) odbywa się w pierwszym dniu ćwiczeń i obejmuje podstawowe wiadomości z anatomii i fizjologii układu nerwowego. Pytania na kolokwium są zamieszczone poniżej.
- W przypadku negatywnego wyniku kolokwium student zdaje je ponownie najpóźniej na początku drugiego tygodnia zajęć
KOLOKWIUM KOŃCOWE
- Kolokwium końcowe (pisemne, 20 pytań otwartych) każda grupa studencka zdaje w miejscu odrabiania zajęć
- Negatywną ocenę z kolokwium końcowego można poprawić zdając maksymalnie 2 razy kolokwium poprawkowe (drugie kolokwium poprawkowe przed komisją wewnętrzną).
- Zgodnie z regulaminem studiów (§19 pkt.4 ) kolokwium końcowe musi być zdane nie później niż przed rozpoczęciem letniej sesji egzaminacyjnej.
- Student, który nie zdał kolokwium końcowego w tym terminie nie będzie dopuszczony do zdawania egzaminu z neurologii w sesji letniej.
Próg zaliczeniowy kolokwium wstępnego i końcowego (także terminów poprawkowych) jest stały i wynosi >60% dobrych odpowiedzi. Progi zaliczeniowe dla poszczególnych ocen są następujące:
- ocena 3,0= 61-68%
- ocena 3,5= 69-76%
- ocena 4,0= 77-84%
- ocena 4,5= 85-92%
- ocena 5,0= 93-100%
Zajęcia są zaliczane na podstawie (wszystkie warunki muszą być spełnione łącznie) :
- pozytywnej oceny (co najmniej 3,0) z kolokwium wstępnego
- pozytywnej oceny z napisanej przez studenta historii choroby
- zaliczenia sprawdzianu praktycznych umiejętności badania neurologicznego
- pozytywnej oceny z kolokwium końcowego
- obecności na zajęciach.
Studenci, którzy uzyskali ocenę bardzo dobrą (5) z kolokwium wstępnego, historii choroby i/lub kolokwium końcowego mogą uzyskać po 1 punkcie z każdej z tych form zaliczenia (max. 3 pkt). Punkty te będą dopisywane do wyniku egzaminu testowego danej osoby.
EGZAMIN
Egzamin końcowy odbywa się w letniej sesji egzaminacyjnej. Egzamin ma formę testu jednokrotnego wyboru odpowiedzi składającego się z 100 pytań. Próg zaliczeniowy jest stały i wynosi 56 dobrych odpowiedzi/100. Progi zaliczeniowe dla poszczególnych ocen są również stałe i liczone co 9 punktów.
- ocena 3,0= 56-64 pkt
- ocena 3,5= 65-73
- ocena 4,0= 74-82
- ocena 4,5= 83-91
- ocena 5,0= 92-100
W przypadku zmniejszenia liczby pytań egzaminacyjnych progi obniżane są o ilość punktów równą liczbie anulowanych pytań.
W przypadku negatywnego wyniku egzaminu student zdaje ponownie egzamin w sesji poprawkowej – egzamin testowy, a w razie negatywnego wyniku – egzamin komisyjny.
KOŁO NAUKOWE
Przy Klinikach Neurologii działają studenckie koła naukowe.
Zajęcia z neurologii zaczynają się we wtorek 1 października. W Katedrze i Klinice Neurologii (ul. Banacha 1a) zajęcia będą się odbywały w sali 716 (blok D, VII p.) i sali 4 (blok D, parter). Lista z podziałem na grupy będzie dostępna na tablicy przy sekretariacie Kliniki Neurologii (blok D, VII p.)
Załącznik | Wielkość |
---|---|
kolokwium_wstepne_2024_2025.pdf | 1.94 MB |
sylabus_neurologia_stacjonarne_2024_2025.pdf | 983.66 KB |
sylabus_neurologia_niestacjonarne_2024_2025.pdf | 983.64 KB |